Департамент інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради оголосив відкриті торги на поточний ремонт дорожнього покриття вулиці В’ячеслава Чорновола. Очікувана вартість закупівлі становить 13 441 386 гривень, а пропозиції приймають до 11 квітня 2026 року.
Тендер оприлюднили в електронній системі публічних закупівель. За умовами замовлення, роботи мають охопити ділянку від вулиці Національної Гвардії до кільцевої розв’язки. У документації вказано перелік необхідних робіт з підготовки основи, вирівнюючого шару, влаштування шару асфальтобетону та відновлення дорожньої розмітки і зупинкових майданчиків.
Фінансування здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету. За інформацією замовника, підрядник має забезпечити якість робіт відповідно до вимог державних будівельних норм та гарантійну підтримку протягом визначеного строку експлуатації. Термін виконання робіт встановлено до 31 травня 2026 року.
Ремонт на вулиці Чорновола має першочергове значення для зниження аварійності та поліпшення пропускної здатності в районі, — повідомили в департаменті інфраструктури, які формували технічне завдання й бюджетну заявку.
— Департамент інфраструктури Івано-Франківської міської ради
За даними оголошення, прийом пропозицій завершиться о 10 годині ранку 11 квітня 2026 року. У разі допуску до аукціону, електронний торг відбудеться 13 квітня 2026 року о 11 годині 36 хвилин. Очікується, що участь у конкурсі візьмуть регіональні будівельні компанії, які мають досвід поточних і капітальних ремонтів доріг та відповідні довідки про виконані роботи.
Відкриття нового тендеру відбувається на тлі масштабніших планів міської влади щодо оновлення дорожньої мережі. Раніше цього року Департамент благоустрою та Управління капітального будівництва оголосили низку процедур на ремонт семи вулиць з загальною очікуваною вартістю 65 266 437 гривень. Деякі з тих торгів було змінено або скасовано з технічних причин, після чого частина проєктів пройшла повторну підготовку.
Представники місцевої влади аргументують проведення робіт на Чорновола не тільки економічною доцільністю, але й соціальною необхідністю. Вулиця сполучає житлові райони з магістральними шляхами й використовується великою кількістю громадського та приватного транспорту. Належний дорожній покрив має зменшити витрати водіїв на ремонт автотранспорту та підвищити комфорт пересування для мешканців.
Під час підготовки тендерної документації в замовника звертали увагу на вимоги до матеріалів та технологій. Окремо прописані умови щодо благоустрою смуг для пішоходів, відновлення урн і покриттів на зупинках громадського транспорту, а також заходи з організації безпечного дорожнього руху на час виконання ремонту.
Ми очікуємо, що підрядник виконає роботи якісно та в установлені строки, адже від цього залежить нормальна робота маршрутів і безпека мешканців району, — каже представник управління капітального будівництва, який курирує тендерну процедуру.
— Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради
У технічній частині торгів передбачено контроль якості з використанням лабораторних випробувань матеріалів і зняття геодезичних відміток до початку робіт та після їх завершення. Замовник також вимагає дотримання екологічних норм під час влаштування покриття і при проведенні робіт із земляними роботами.
Для мешканців району міська рада рекомендує слідкувати за повідомленнями на офіційних ресурсах, де будуть оприлюднені схеми обмеження руху та тимчасові маршрути руху громадського транспорту на період ремонту. Очікується, що виконання робіт у стислі строки дозволить мінімізувати незручності для мешканців і бізнесу вздовж вулиці.
Після завершення процедури закупівлі й підписання договору міська влада планує оперативно розпочати роботи. У разі потреби замовник залишає за собою право проводити додаткові перевірки підрядника і застосовувати штрафні санкції за невиконання умов договору. Від результатів торгів залежатимуть остаточні дати початку і завершення робіт, їхній обсяг та розподіл робіт за чергами.
Детальні умови тендеру та електронні документи доступні в системі публічних закупівель. Зацікавлені підрядники можуть подавати свої пропозиції до встановленого строку і готувати пакет документів відповідно до вимог замовника.
Оновлення дорожньої мережі в місті продовжує залишатися одним із пріоритетів місцевої політики. У наступні місяці влада обіцяє оприлюднювати інформацію про графіки ремонту інших ділянок, аби забезпечити прозорість процедур і можливість для місцевих підприємств брати участь у виконанні робіт.

